Waarom krijg ik een VVD-flyer, terwijl ik een nee-ja sticker heb (of geen sticker)?

We brengen nu flyers rond en we krijgen regelmatig de vraag waarom we bij ‘nee-ja sticker’ of bij geen sticker een flyer in de bus doen.
In beide gevallen geef je aan dat je geen ongeadreseerde reclamedrukwerk krijgt, maar wel huis-aan-huisbladen.

Volgens gemeente Bergeijk zijn folders van vrijwilligersorganisaties en niet commerciële organisaties geen reclamefolders. Als de folder geen aanprijzend karakter heeft, is er geen sprake van reclame. Bijvoorbeeld bij het verspreiden van feitelijke informatie, of folders van politieke partijen. De gemeente geeft dan aan dat er sprake is van ”voorlichting”. Die folders mogen dan wel in uw brievenbus.

Als u een ‘nee-nee sticker’ heeft, dan krijgt u van ons geen flyer.

Meer informatie over het beleid is hier te vinden: https://www.bergeijk.nl/invoering-ja-sticker-voor-ongeadresseerd-reclamedrukwerk/.